تبلیغات
دوست داران زبان فرانسه - مطالب اسفند 1392

مشاهیر فرانسه - هكتور مالو

  فكر نكنم جوان های 20،30 سال پیش اسم های پرین،پاریكال،پاكوتاه و... رو فراموش كرده باشند. داستان دختری هندی انگلیسی الاصل كه بعد از مرگ پدرش، با مادرش از هندوستان راهی فرانسه و شهر ماراكور می شود، اما در مسیر مادرش مریض می شود و می میرد. پرین تنها به سفر ادامه می دهد و به ماراكور میرسد و بدون معرفی خود و به خاطر استعداد ذاتی اش به عنوان منشی خصوصی پدر بزرگش مشغول می شود.  

  مطلبی چند وقت پیش خواندم و برایم جالب بود. نویسنده این رمان یک فرانسوی به نام هكتور مالو هست. كه به جز این رمان ، كتاب های زیادی دارد. 

  هكتور مالو در تاریخ 20می 1830 در سنت مارتین به دنیا آمد. او تحصیلات خود را در زمینه حقوق در روان و پاریس به پایان رساند. اما علاقه او به ادبیات مسیر زندگی او را تغییر داد. از این نویسنده بیش از70 كتاب نوشته شده كه معروفترین آنها همین  داستان پرین است. جالب اینكه نام اصلی این داستان sans famille یا بی خانمان هست ،ولی تلویزیون ایران آنرو با خانمان ترجمه كرده بود.

    دوشنبه 26 اسفند 1392         ساعت 07:00 ق.ظ            نظرات

دانلود آهنگ فرانسوی عاشقانه سلن دیون

  دانلود آهنگ فرانسوی عاشقانه با متن آهنگ


  نام آهنگ : Avec Toi

  نام خواننده : Celine Dion

  نام آلبوم : [C'Est Pour Toi [1985

  دانلود آهنگ فرانسوی


  دانلود آهنگ

    دوشنبه 19 اسفند 1392         ساعت 07:00 ق.ظ            نظرات

دانلود آهنگ فرانسوی - ژان میشل ژار

  فكر كنم كمتر كسی هست كه با آهنگ سازان معاصر فرانسوی آشنا باشد. تلوزیون خودمون هم تا دلتون بخواد از قدیم یك سری آهنگ از آهنگ سازان فرانسوی پخش میكنه. اما كسی با اونا آشنا نیست. شاید بشه ژان میشل ژار رو فعلا بزرگترین آهنگ ساز فرانسوی دونست كه ما ایرانی ها بیش از بقیه فرانسوی ها آهنگ هاش رو شنیدیم. ژان میشل آندره ژار در 24آگوست 1948 در شهر لیون به دنیا اومد. از اون به عنوان یك آهنگساز و اجرای كننده موسیقی بزرگ نام میبرند. علاوه بر پیانو او در نواختن گیتار نیز یك استاد چیره دست است. گفته می شود سبك او بیشتر تحت تاثیر ژیر شافر میباشد. اولین و به نظر من بهترین اثر او اكسیژن نام دارد كه آنرا در خانه خود نواخت! و در آن سالها بیش از12 میلیون نسخه فروش داشت. در سال 1979 هنر فوق العاده او باعث شد بیش از 1 میلیون نفر در میدان كنكورد جشع شوند كه در آن زمان یك ركورد بود. اولین نوازنده غربی كه توانست مجوز اجرای كار را در چین كمونیسیت بدست آورد ژان میباشد. تصمیم گرفتم آرام آرام آهنگ های فوق آلعاده این مرد بزرگ و البته ناشناخته برای ما ایرانیان رو روی وبلاگ بذارم تا حداقل وقتی پای تلوزیون میشینیم و یك آهنگ میشنویم بدونیم آهنگ مال كیه!

  دانلود آهنگ پلوتونیوم


  مطالب مرتبط: دانلود مجموعه ای از 10 آهنگ زیبای فرانسوی

    دوشنبه 12 اسفند 1392         ساعت 07:00 ق.ظ            نظرات

لغات و اصطلاحات فرانسوی - اسم مکان 2

  در ادامه آموزش لغات و اصطلاحات فرانسوی، یک سری کلمه  پرکاربرد دیگر نیز برای آموزش در این مطلب گنجانده شده است. منبع این مطالب کتاب فرانس 2 هست.

  فارسی

  english

  Francais

  دانشگاه

  university

   

  l'université

   

  بانک

  bank

   

  la banque

   

  فرودگاه

  airport

   

  l'aéroport

   

  آپارتمان

  apartment

   

  l'appartement

   

  هتل

  hotel

   

  l'hôtel

   

  روستا

  village

   

  le village

   

  کارخانه

  factory

   

  l'usine

   

  باغ

  garden

   

  le jardin

   

  قصر

  castle

   

  le château

   

  کلیسا

  cathedral

   

  la cathédrale

   

    دوشنبه 5 اسفند 1392         ساعت 07:00 ق.ظ            نظرات